Idealny pokój dla małego chłopca

Data

Autor

Kategoria

Własny pokój dla każdego dziecka stanowi oazę spokoju i bezpieczeństwa, to tutaj bawi się ono, uczy i odrabia lekcje, a także śpi po dniach wypełnionych licznymi aktywnościami. Ważne jest więc, by mały lokator czuł się tam dobrze. Pomóc może w tym odpowiednio dobrany wystrój, meble dziecięce oraz inne przedmioty, które powinny znaleźć się w pokoju dziecka. Co innego spodoba się dorastającej dziewczynce, a co innego chłopcu, który marzy np. o zostaniu gwiazdą reprezentacji w piłce nożnej. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka zasad, którymi powinni kierować się rodzice, gdy urządzają pokój swojego syna.

 

Po pierwsze zabawa

Chłopcy mają niespożytą energię, którą chętnie wykorzystują podczas zabawy samochodami, klockami czy też układając puzzle, dlatego należy pomyśleć o umieszczeniu w pokoju regału, stolika oraz krzesełek. Dzięki temu nasz mały urwis będzie miał miejsce, by bawić się w bezpiecznym i wygodnym otoczeniu. Dobrym przykładem może być tutaj oferowany przez sklep internetowy Wiki Meble, zestaw LOKOMO. Stylizowane na lokomotywę z wagonami mebelki, są dopasowane do wzrostu dziecka, zapewniają komfort oraz dodatkowo pozwalają na zabawę w maszynistę i konduktora.

Regały i półeczki umożliwią zorganizowane przechowywanie zabawek oraz łatwiejsze utrzymanie porządku w pokoju. Dzięki nim dziecko uczy się, by odkładać zabawki na swoje miejsce, a dodatkowo ma sporą przestrzeń na przechowywanie swoich bezcennych skarbów, zabawek, książek oraz innych przedmiotów. Warto także położyć na podłodze miękki dywan, wykładzinę lub matę, by zabawa nie kończyła się siniakami lub innymi kontuzjami. Tak przygotowany pokój zapewni długie godziny zabawy.

 

Po drugie nauka

Jednak zabawa to nie wszystko, wraz z osiągnięciem wieku szkolnego pojawiają się nowe obowiązki, a beztroskie chwile spędzone na igraszkach muszą ustąpić miejsca nauce pisania, czytania i liczenia. W pokoju małego chłopca pojawiają się nowe meble, takie jak biurko, krzesło, może mały regał na zeszyty i książki. Jest wiele dobrze wyprofilowanych, kolorowych i zachęcających swoim wyglądem do nauki zestawów mebli, w skład których wchodzą wspomniane przedmioty. Z czasem miejsce zabawek i przytulanek zajmą klocki lego, samochody czy też gry komputerowe, które także mogą być dumnie prezentowane na półkach lub regałach.

 

Ważny odpoczynek

Oczywiście ważnym elementem jest także odpowiednie łóżko. Dorastający chłopiec potrzebuje odpowiedniej dawki snu. Wygodne łóżko z miękkim i ergonomicznym materacem, na solidnej ramie to doskonałe rozwiązanie, które wytrzyma trudy zabaw, a w nocy pozwoli na komfortowy wypoczynek.

 

Atrakcyjne ozdoby na ścianę

Ozdoby na ścianę wcale nie muszą być nudne. Wcale nie muszą oznaczać obrazów z popularnym grafikami. Mogą zaskakiwać, wprowadzać niecodzienny klimat do danego pomieszczenia...

Nowe oblicze wnętrza twojego domu

Zagospodarowanie przestrzeni własnych czterech ścian nie musi stanowić problemu. Wystarczy, że postawimy na odpowiedni zestaw mebli i bez trudu zaaranżujemy wybrane pomieszczenia. Dobór tych...

Idealny pokój dla małego chłopca

Własny pokój dla każdego dziecka stanowi oazę spokoju i bezpieczeństwa, to tutaj bawi się ono, uczy i odrabia lekcje, a także śpi po dniach...